Kvalitné okná=kvalitné bývanie

Umývanie okien asi nepatrí k najobľúbenejším činnostiam žiadnej ženy, no ak chceme, aby svoju funkciu plnili na 100 %, je potrebné starať sa o ich čistotu a funkčnosť. Okná však majú aj úlohu protipožiarneho uzáveru, čo znamená, v požadovaných priestoroch musia byť z materiálu, ktorý odoláva požiaru.

okno, kvety

Novostavby sa kolaudujú pred uvedením do užívania, no musia splniť dané požiadavky, a medzi ne patrí aj protipožiarna odolnosť stavby. Dvere, okná, steny aj fasády je nutné skonštruovať z materiálov, ktoré tieto podmienky spĺňajú. Systémy firmy ALUPROF sú zárukou kvality, sú na trhu už dosť dlho na to, aby ich výrobky poznali na celom svete a boli súčasťou mnohých stavieb. Z ich výrobní vyšli okná, dvere, steny či fasády len vysokej kvality a originality, s certifikátmi od renomovaných inštitúcií, kde boli podrobené skúškam na spoľahlivosť a kvalitu s ohľadom na protipožiarnu odolnosť konštrukcií.

ALUPROF vyrába okná a dvere z hliníkových profilov, ktoré sú známe svojou dlhou životnosťou, prepracovaným dizajnom, variabilnosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu a ošetrovanie pri zachovaní pôvodného vzhľadu materiálu. Doposiaľ sme protipoziarne okná stavby vybavovali drevenými oknami, potom prišli na trh okná v plastových rámoch a v súčasnosti je to práve hliník, z ktorého sa vyrábajú spoľahlivé výrobky s dlhou životnosťou a odolnosťou proti požiarom. Ide totiž o materiál, ktorý dovoľuje vyrábať aj konštrukcie atypických rozmerov, problémom nie sú ani veľké okná, do ktorých je možné osadiť jednoduché zasklenie, ale aj ťažké trojsklá, sú zárukou požadovanej protipožiarnej odolnosti, spĺňajú aj požiadavky na tepelnú izoláciu a ich údržba zahŕňa iba utieranie od prachu a nečistôt. Hliník je použiteľný v akomkoľvek architektonickom štýle, ktorému sa prispôsobí a zvýrazní zamýšľaný efekt architekta.

chata, okno

Moderné stavby sa stále viac sústreďujú na požívanie materiálov šetrných k životnému prostrediu, úsporných čo sa týka energetickej sféry a s dlhou životnosťou. Všetky spomínané podmienky spĺňajú protipožiarne konštrukcie od spoločnosti ALUPROF, okná, dvere, protipožiarne steny alebo celé fasády, každá z nich dáva zákazníkom a investorom záruku, že stavby, na ktorých sa dané výrobky objavia, budú niesť pečať moderny a nadčasovosti.