Zbavme sa alergií

Respiračné ochorenia a komplikácie sú dnes bežnou vecou. Je pritom jedno, či nimi trpia deti, dospelý alebo seniori. Náhle vznikajúce alergie a astmatické stavy bez predchádzajúcich komplikácii a príčin. Riešenie pre úľavu od prejavov alergií a sťaženého dýchania máme hneď niekoľko. Netreba ale vešať hlavu.

Teplejšie mesiace sú ideálne na pobyt vonku, nastupuje ale aj obdobie alergií

Alergia je dnes bežnou komplikáciou zdravotného stavu

Alergia je neprimeraná reakcia organizmu na rôzne látky, stretávame sa s týmito látkami bežne počas celého života. Protilátky imunoglobulínov pod vplyvom alergénu sú nesprávne aktivované. Respiračné komplikácie sú naozaj nepríjemné a majú silný dopad nielen na kvalitu života ale aj na kvalitu spánku a kvalitu dýchania. Respiračná nádcha je často základným kameňom pre neskoršie vyvinutie astmy. Príznaky respiračnej nádchy sú svrbenie a slzenie očí, opuch dýchacích ciest a opakujúca sa únava. Nehovoriac o výtoku a začervenaniu nosa. Dobrou správou ale je, že nie sme odsúdený na tak intenzívne prejavy alergie ako ich môžeme zažívať teraz.

inhaláciou byliniek môžeme zmierniť prejavy alergie

Ako sa vyhnúť sennej nádche

Vedeli ste, že za nádchou môže stáť aj stres a nedostatočná porcia zdravého spánku. Oslabuje náš organizmus a otvára priestor pre zdravotné problémy. Podľa viacerých štúdií je na mieste zmena jedálnička. Prečo? Lebo doplnením protizápalových potravín telo dokáže lepšie reagovať a regulovať histamín. Nevynechávajte cesnak, citrusové ovocie a zdravý kefír. K inhalácii dobre pôsobí mäta prieporná. Jej esenciálne oleje pomáhajú účinne bojovať so sennou nádchou a uľavujú od nepríjemných príznakov. Pri inhalácií a pri samotnom zmiernení reakcie tela na alergén, ktorý vdychujeme – teda napríklad peľ, je ideálne mať pomocníka. Možno hádate akého. Klimatizácie dokážu vďaka viacerým filtrom čistiť vzduch od mikročiastočiek prachu a aj peľu. Výsledkom bude priestor menej nasýtený alergénom, ktorý nádchu spúšťa a podporuje teda zmiernenie ťažkostí súvisiacich s alergickou reakciou. Klimatizácia Bratislava – nemyslite si, že v meste je to o niečo lepšie. Určité znečistenie vzduchu sa nachádza aj v priestoroch miest. Je to hlavne kvôli prúdeniu vzduchu. Nech je už spúšťačom alergickej nádchy čokoľvek, snažte sa posilňovať telo a jeho obranyschopnosť a dýchajte čistejší vzduch.