Tenis

Tenis je veľmi obľúbenou športovou aktivitou pre mnohé ženy. Už odmalička sa vám páčili tenisové turnaje? Či ste mali najmä radi tie tenisové sukničky, šortky, tričká a rôzne šilty, či dokonca tenisovú obuv? Milujete tento šport vďaka jeho čistote a elegancii? Môžte mať radi tento šport vďaka veľmi veľa veciam, no pravdou je, že sa vám páči. Poďme si teraz predstaviť tenis trošku viac. Mne sa tenis páčil, keď som bola ešte malým dievčaťom, ktoré chodilo na základnú školu na prvý stupeň. Zapáčil sa mi najmä kvôli tomu, že moja najlepšia kamarátka Ľudmila chodievala na tenis. Chcela som byť ako ona.

tenistka

Vyskúšať si niečo nové, čo by som mohla vykonávať spolu s ňou. No, keď som o tom povedala mojej mame, len pokrútila hlavou. Povedala mi, že by som neudržala ani len tenisovú raketu v rukách. Možno mala pravdu, no aj tak  som to mohla vyskúšať. Tenis je veľmi aktívnym športom. Vyniká svojou čistotu, nakoľko tenistky majú zvyčajne na sebe oblečené biele oblečenie, napríklad rôzne biele tenisové sukničky, ktoré im len tak prekryjú zadok, či tielka bielej farby. Na hlavách nosia biele šilty, aby im slnko nespálilo tvár. Na nohách majú obuté biele tenisky, ktoré sú určené na tenis. Tenis môžete hrať len tak pre radosť, ale najlepšie sa tenis hrá vo dvojici. Pinkáte si loptičku cez sieť. Môžete ho vykonávať len tak s mierou, alebo aj nasadiť všetky svoje sily, kde vám to váš súper spočíta. Môžete si tiež zahrať tenisový zápas vo dvojici. Tenis je možné hrať aj v pároch, ktoré sú postavené proti sebe.

tenisové ihrisko

Tenis sa hráva na tenisových kurtoch. Kurt je väčšinou obdĺžnikového tvaru a je vybavený z antuky. Povrch tenisového kurtu je zásadným faktorom pri samotnej hre. Povrch sa delí na štyri základné kategórie, a to antuka, tráva, tvrdý povrch alebo koberec. Povrch z trávy je tým najrýchlejším. Tenisti na ňom vedia predvádzať úžasné výkony, no väčšinou sa tenis odohráva práve na antuke. Najpomalším tenisovým povrchom je antuka. Je to zmes strešných škridiel, drvených tehál a bridlíc alebo aj iných materiálov. Pri tenise je veľmi dôležité mať vhodnú tenisovú raketu. Musíte si zakúpiť kvalitnú tenisovú raketu, lebo len tie kvalitné majú v sebe veľa rotácie a hrajú aj presne. Najznámejším a najúspešnejším tenistom práve na antuke je španiel Rafael Nadal. Vyhral už veľmi veľa tenisových zápasov, o čom svedčí aj množstvo vyhratých ocenení práve v tomto športe