Ako zlepšiť ovzdušie vo svojom byte

Veľa prachu, vydýchaný vzduch, alebo rôzne nepríjemné zápachy v našom byte. To sú veci, ktoré nie sú vôbec príjemné. Niekedy pritom robíme veci, ktorými to ešte zhoršujeme. Správny vzduch v našich príbytkoch nie je len o príjemnom, alebo nepríjemnom pocite, ale aj o našom zdraví. Ako teda dosiahnuť, aby sa nám u nás doma dobre dýchalo? Veľmi jednoducho. Na začiatok sa naučte pravidelne odstraňovať prach, a to hlavne správne. veľa šudí ešte aj dnes používa prachovky, alebo prach utiera suchou handrou, poprípade ho vysáva vysávačom. Všetko toto je ale nesprávne. Takto prach len zvírite. Z poličky, alebo stola síce zmizne, ale o malú chvíľu sa opäť usadí. Vy ste ale poupratovali a máte dobrý pocit, že ste sa ho zbavili.

pes
 
Prach odstraňujeme vždy navlhčenou handričkou. Nestriekame naňho čistiace prostriedky, pretože aj takto ho iba zvírime. Vždy po tom, ako prach poutierame, nezabudneme ešte dobre povysávať a vyvetrať.
 
Ďalším problémom, ktorý stojí za zlým vzduchom, sú domáce zvieratá. Je jedno či máte mačku, psa, škrečka, alebo korytnačku. Každé zviera má svoj charakteristický zápach a v prípade tých so srsťou sa v ich kožuchu usádza aj množstvo prachu. Ak chcete opäť dobre dýchať, nemusíte sa svojich miláčikov zbaviť. Stačí dodržiavať dostatočnú hygienu. Nezabudnite na pravidelné kúpanie, vyčesávanie a čistenie klietok, záchodov, či akvárií.
 
Naučte sa vyhadzovať odpad čo najčastejšie. Smetné koše máme vo zvyku vyhadzovať až vtedy, keď z nich odpadky vypadávajú. Vynášať by sme ich mali ale každý deň. Dajte si pozor aj na to, čo do nich vhadzujete.

pytlík
 
Plasty opláchnite, aby sa na nich zvyšky jedla nezačali kaziť. Jedlo by ste mali vyhadzovať do samostatného vrecúška, ktoré zo svojho bytu okamžite vynesiete.
 
No a v neposlednom rade, nezabúdajte na pravidelné vetranie. Svoje urobia aj sieťky na oknách, ktoré vám do bytu vpustia menej nečistôt, ako je napríklad prach, či peľ.