MS vo vodnom slalome

Len nedávno skončili olympijské hry, kde sme mali najsilnejšie zastúpenie v kajakoch. Naši kajakári domov priniesli hneď dve medaily. Týmto sezóna na vode však neskončila. V dňoch 22. Septembra až 26. Septembra sa odohrávali Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Tie sa konajú každý rok a nebolo by na tom nič zvláštne. Tohtoročné preteky však hostilo Slovensko a do areálu divokej rieky v Čunove pri Bratislave pricestovalo viac ako 800 pretekárov z 50 rôznych krajín.

water-307676_1280

Aj napriek opatreniam z dôvodu korona vírusu sa preteky uskutočnili s malým počtom divákov. V zostave pretekárov sme mohli sledovať viaceré naše hviezdy, ktorým kanál v Čunove nie je cudzí. Areál prešiel veľkou rekonštrukciou a momentálne je jeden z najťažších na svete. Práve to vyhovovalo našim pretekárom, ktorí sa vyznačujú kvalitnou technickou vybavenosťou. Na svetovú špičku to však nestačilo. Slovensko ostalo v slalome jednotlivcov bez medaily a sklamaný bol najmä Jakub Grigar, ktorý mal po striebre z olympiády vysoké ambície. Po najrýchlejšej semifinálovej jazde prišiel o medailu až pred koncom, kde dotyk na 22. bránke spôsobil pripísanie 2 sekúnd k celkovému času.

white-water-864693_1280

Obsadil tak konečné siedme miesto vo finále K1 mužov. Ďalšiemu Slovákovi Adamovi Gonšenicovi, ktorý nepostúpil do finále, patrilo štrnáste miesto. Víťazom K1 sa už po druhý krát stal Francúz Boris Neveu. Zo žien sa predstavili tri Slovenky. Soňa Stanovská, Eliška Mintálová a Jana Dukátová. Ani jedna z našich pretekárok sa neprebojovala do finále. Navyše pre Janu Dukátovú to bola posledná jazda v kariére a s vodou sa tak rozlúčila na domácej pôde. Tešíme sa, že po vlne úspešného Michala Martikána, máme nové mladé nádeje a veríme, že našim reprezentantom sa bude ďalšie roky dariť a budú dosahovať len tie najlepšie výsledky v slovenskom reprezentačnom tíme.