Užite si zimu

Športovanie je pre mnohých ľudí úplne bežnou a rutinnou záležitosťou. No bohužiaľ, pre väčšinu ľudí je to samozrejmosťou iba v lete, kedy všetkým záleží na svojej postave. Nemali by ste však zabúdať na to, že športovanie je skutočne dôležité a podstatné aj v zime, aj keď pod hrubými svetríkmi nie je vidieť, že ste toho zemiakového šalátu zjedli trochu príliš veľa. Ide však o viac, ako len o vašu postavu. Ide o to, aby ste nevyšli z cviku, hlavne vtedy, keď to vaše telo skutočne potrebuje. Aj keď zima je pre mnohých cvičiacich suché a krízové obdobie, môžete sa udržiavať vo forme aj inak, ako behaním po vonku, keď je mínus dvadsať stupňov.

běžky

Lyžovanie

Lyžovanie je v zime totálna klasika, ktorú obľubuje snáď úplne každý a niet sa čomu čudovať. Veď predsa len, prečo by ste nemali? Je to predsa len perfektný šport, ktorý je v našej histórii zapísaný už len pozitívne a takmer každý rodič svoje dieťa už odmalička učí, ako by malo stáť na lyžiach. Aby toho nebolo málo, počas lyžovania zapájate dosť veľa svalov, takže o posilnenie máte určite postarané, tým si môžete byť istý.

Snowboardovanie

Od úplnej klasiky sa zase presúvame k niečomu inému a teda k tomu, čo sa zrazu spojilo do jednej dosky. Pre mnohých ľudí bolo toto niečo ako vykúpenie, aj keď paradoxne to spojilo obe nohy len dohromady. Napriek tomu to mnohí ľudia vnímajú ako poriadnu frajerinu a aj keď lyžiari veľmi snowboardovanie nemusia, veľmi veľa ľudí robí oboje. Predsa len, je to len vaše plus, keď viete aj lyžovať a aj snowboardovať.

sjezdové lyžovaní

Korčuľovanie
Šport, ktorý sa dá robiť aj v zime, ale aj v lete, len trochu v inom prevedení. V každom prípade je fajn, že to má svoj ekvivalent a taktiež je to príjemné, pretože korčuľovanie je akýmsi symbolom zimy. No nie je to príjemné, že sa môžete udržiavať vo forme aj počas zimy? A takýmto zábavným spôsobom?