Jazda na motorke je vzrušujúca, zmení váš pohľad na život a svet

Motorkári sú častokrát označovaní ako „darcovia orgánov“, pretože ich agresívna jazda nemôže v mnohých prípadoch skončiť inak ako haváriou. Preto sa my, nezasvätení, pýtame, čo ich k motorkám priťahuje?Motorka na ceste

Zábavná cesta
Cestovanie do práce hlavne v čase zápch je na motorke oveľa jednoduchšie. Ľahšie sa totiž prepletiete pomedzi stojace autá, samozrejme, bezpečne a slušne a tiež prináša pocit voľnosti, čo vás príjemne naladí.
Sú „cool“
Jazdci na motorkách sú akýsi dobrodruhovia, ktorí každý deň vyrážajú v ústrety nečasu, hustej premávke či nerovnostiam ciest, ale pre nich je to „cool“.
Nečas neriešia
Nezastaví ich ani skutočnosť, že premoknú, že sa spotia, oni z toho majú potešenie a neriešia okolie, zároveň si vyvetrajú hlavu a vypustia z nej problémy.
Ekológia
Vo všeobecnosti motorka vypustí menej emisií a má aj nižšiu spotrebu ako auto, takže môžeme hovoriť o ekologickejšej jazde.
Netrpia cesty
Cesty tiež trpia menej, ak po nich prejde dvojkolesový tátoš ako vozidlo so štyrmi kolesami.
Nedajú sa hacknúť
Zatiaľ je nemožné nabúrať sa do riadenia motoriek, čo pri autách už nie je žiadny problém.
Ešte vždy má kontrolu jazdec a všetci dúfajú, že to tak bude čo najdlhšie.
Ľudský faktor
Autá sa vyrábajú na automatizovaných linkách, no ich dvojkolesové príbuzné montujú v mnohých prípadoch ručne.Jazdec v teréne
Endorfíny
Podľa výskumov vodiči za riadidlami motoriek sú všeobecnejšie pokojnejší a prežívajú menej stresu. Pri jednej jazde dokonca dokáže telo spáliť až o 40 kalórií viac ako za volantom automobilu. O radosti a vylučovaní endorfínov počas jazdy ani nehovoríme.
Veľká rodina
Motorkári tvoria jednu veľkú rodinu, usporadúvajú stretnutia v kluboch či na rôznych akciách v prírode a sú súdržní.
Pocit slobody
Sloboda je to, ak idete kam chcete, kedy chcete a nemusíte pritom myslieť na problémy. Ste len vy a vaša motorka pod zadkom.
Ste súčasťou okolia
Oveľa viac dokážu vnímať svet naokolo, farby, vône a to všetko ich oveľa viac spája s okolím.
Vzrušenie
Vzrušujúce príbehy, ktoré si rozprávajú pri stretnutiach o tom, aké nebezpečné situácie zažili, vzrušení a adrenalíne z každej cesty, to je láska, ktorú pochopia iba motorkári.