Keď svaly povedali

Je známe, že napätie pri vyššej intenzite tréningu spôsobuje silný tok krvi do svalov. V skutočnosti, čím silnejšia je bolesť, tým väčšia je krv. A uvedomíte si, že trénujete agresívnejšie. Ale najprv musíte jasne pochopiť, že existujú dva druhy bolesti.

posilování

· Nudná, horiaca bolesť vo vnútri svalov je hlavne spojená s prepracovaním.
· Náhla, ostrá bolesť v kĺboch môže znamenať poškodenie väzov, šliach a svalov, a v tomto prípade musíte okamžite zastaviť cvičenia.

Schopnosť odolávať bolesti

Bolesť môže ovplyvniť váš tréning rôznymi spôsobmi a všetci ho vnímajú rôznymi spôsobmi. To môže ovplyvniť intenzitu tréningu, čo sa naopak prejaví vo vašich výsledkoch. Znížim zaťaženie, kým neprejde bolesť. Intenzita tréningu závisí predsa aj od bolesti. Ľudia, ktorí netrpia bolesťou, majú tendenciu znižovať frekvenciu a trvanie výcviku.

Nevyhnutné zlo

Váš tréning bude produktívnejší, ak zmeníte svoje vnímanie bolesti a pochopíte, že je to neoddeliteľná súčasť vášho tréningu. Keď si uvedomíte, že sa tomu nemožno vyhnúť ak chcete dosiahnuť skutočné výsledky. Ale ak je pre vás ťažké prekonať bolesť, psychologická stratégia môže pomôcť. Po preskúmaní vedeckej literatúry vedci zistili, že 85% štúdií potvrdzuje účinnosť psychologických stratégií.

posilovna

Ovládajte bolesť!

Odpočívajte. Prvým krokom k ovládaniu bolesti počas tréningu je vyhnúť sa zbytočnému namáhaniu svalov. Len uvoľnení budete schopní rozlíšiť reakciu spojenú so silou a rastom svalov. Vaše myšlienky, nápady a očakávania môžu významne ovplyvniť Váš zdravotný stav a správanie. Nesprávna liečba bolesti počas cvičenia môže viesť k nervozite, úzkosti a nakoniec k zlyhaniu. Na druhej strane správne vnímanie pomôže uvoľniť, cítiť sebavedomie a znížiť bolesť. Technika s využitím predstavivosti poskytuje príležitosť zabrániť neproduktívnemu účinku bolesti a zamerať sa na produktívne veci. Je založená na predstavivosti a duševnej činnosti a odvracia pozornosť od bolesti.