Letná dovolenka

Na dovolenku sa chystáme celý rok, je to naše ročné hobby. Veľmi radi dovolenkujeme v letných destináciách, či už s rodinou alebo len romantický pár…

beach-6517214_1920

Letná dovolenka

 

Nie raz sa nám stalo, že sme si dovolenku plánovali počas celého roka a nevyšlo to zrovna tak, ako sme očakávali. Pod pojmom ,,dovolenka“ rozumieme oddych od všetkého na čo chceme zabudnúť, trošku sa uvoľniť a načerpať nových síl.. Avšak nielen to, chceme si z dovolenky doniesť nejaké fotografie, zážitky, taktiež nesmú chýbať suveníry a opálenú pokožku. 

Pozor na slnečné lúče

Dbajte na to, že ak sa chystáte na dovolenku niekde kde je skutočne horúco mali by ste si dávať pozor na slnečné lúče, ktoré nám vedia poriadne zavariť. Ak sa opaľuje na slnku treba si so sebou vziať klobúk, aby ste nedostali prípadný úpal, tiež opaľovací krém, aby ste nemali popáleniny.. Preto netreba zbytočne riskovať a vziať si ochranu proti slnku, kľudne aj slnečník.

Pozor na nepríjemný hmyz

Počas leta nás trápi rozličný hmyz, ktorý je naozaj dotieravý medzi najznámejšie patria muchy a komáre. Avšak v dnešnej dobe existuje množstvo prípravkov, ktoré tento nepríjemný doliezavy hmyz odpudzuje od nás a my si tak môžeme kľudne užívať pokojné a ničím nerušené dovolenkové dni.

Kúpanie v jazere 

Počas letnej dovolenky nemôžeme vynechať ani kúpanie v jazere, ktoré je skvelé pretože sa môžete poriadne vyblázniť. Avšak aj tu si treba dávať pozor, pretože ak by sme skočili do vody, ktorá by bola veľmi studená nemuselo by to dopadnúť najlepšie, pretože by sme mohli dostať šok, ktorý by nám mohol spôsobiť dokonca aj infarkt. Takže na to si treba dať pozor, treba sa najprv osmeliť a až potom sú možné aj skoky. 

woman-422546_1920

Plávanie je skvelé hobby

Ten kto nevie plávať má naozaj obrovskú smolu, pretože plávanie je skvelé a to nielen z hľadiska oddychu, ale aj zo zdravotného. Plávanie totižto spevňuje svalstvo celého tela a tiež posilňuje činnosť srdca a činnosť pľúc- je to skvelý šport, ktorý nám zároveň prispieva k zdraviu a udržuje nám zároveň našu kondíciu.