Môžete ich stretnúť v Thajsku

Vo voľnej prírode, či zoologických záhradách toho v Thajsku uvidíte viac, než ste si mysleli že ešte môže byť. Naše zoologické záhrady sa samozrejme s ňou nemôžu porovnávať, ale predsa máme čo ukázať aj my. Poďme sa teda pozrieť do krajiny budúcnosti, čo vlastne obsahuje jej živočíšna ríša!

slon

Ak letíte do Thajska blízko mesta Bangkok, nezabudnite navštíviť ich jedinečný Safari World, ktorý je rozdelený na dva úseky parkov – Marine Park a Safari Park. Vstup ej možný aj s deťmi, no niektoré atrakcie si vyžadujú osoby staršie ako pätnásť rokov. Nájdete tu nezabudnuteľný kontakt s levmi, tigrami,, môžete tu nakŕmiť žirafy alebo si pohladiť ich mláďatá. Najlepšie na zoo je to, že ponúka aj morský svet živočíchov, kde je možné nakŕmiť napríklad raje alebo iné morské príšerky. Obsahuje mnoho programov, ako je napríklad predvádzanie sa delfínov, opíc alebo slonov.

Vo voľnej prírode sa môžete stretnúť taktiež s pestrou paletou thajskej fauny, spomedzi ktorej je najväčším predstaviteľom slon. Nie je to obyčajný šedý slon, je to veľký slon ázijský, na ktorého chrbte je možné sa aj odviezť cez husté pralesy Thajska. Takto môžete vidieť aj iné okolité druhy vtákov alebo opíc žijúcich hlbšie v pralese. Na opice je však nutné dávať si veľký pozor, pretože kradnú celý obsah príručnej batožiny – nie len jedlo. Po prehliadke časti prírody ich nájdete však aj v mestách, kde robia veľkú neplechu. Otravujú nielen domácich, ale obzvlášť dotieravé sú k neznalým cestujúcim – vypytujú jedlo a ak im ho poskytnete, už sa ich nadobro nezbavíte. Vedia byť však aj agresívne, čo sa často krát ukazuje práce pri poskytovaní obživy.

opice

Thajsko je krásna krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Zvieratá v zoologických záhradách, ale aj vo voľnej prírode sú neoblomnou súčasťou, ktorá je tam všade. Cesta lietadlom je síce náročná a dlhotrvajúca, no pohľad na ne stojí za to.