Poznáme dôvody, prečo je váš psík zmätený a nervózny!

Určite ste si to už niekedy na svojom zvieratku všimli. Nedá sa totiž odignorovať, keď odrazu javí známky správania, ktoré sa u neho predtým nikdy neobjavili. Môže to nastať z rôznych dôvodov a tento článok vznikol práve kvôli tomu, aby sme majiteľom svojich štvornohých priateľov ukázali, ako by sa mali správať a na čo by si mali dávať pozor, aby svojho miláčika nepriviedli do podobných stavov.
Predovšetkým ide hlavne o to, že mnohí ľudia nevedia, do akej miery svojimi činmi môžu psíka vystresovať. Veľa činností, ktorými sa snažíme zvieratku prejaviť svoju lásku, mu spôsobujú neopísateľný stres a tento tvor sa naozaj cíti zmätene a nervózne.dievča dáva pusu psovi.jpg
Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa pes môže cítiť nepríjemne, je aj pohyb na vôdzke. Tento pocit nastáva najmä pri stretnutiach s inými psíkmi, ktoré sú pustené a môžu sa voľne pohybovať a behať. Mnoho zvierat sa necíti komfortne ani vtedy, keď sa na nich uprene dívame. Takýto pohľad si totiž pes môže mylne vysvetliť a aj touto obyčajnou a pre nás možno prirodzenou činnosťou mu môžeme spôsobiť nepríjemný pocit.
Majitelia psíkov sa veľmi radi so svojimi drobcami túlia. Avšak, ani toto nie je dvakrát šťastné riešenie. V tomto prípade ide hlavne o to, že zvieratá nerozumejú prirodzeným ľudským prejavom náklonnosti a preto im držanie na rukách počas objímania môže spôsobiť poriadny zmätok v hlave. Situácia sa zhorší aj vtedy, keď sa o takýto kontakt pokúsi úplne cudzí človek. Niekedy sa takéto chvíle dokonca v sekunde môžu zvrtnúť a poranenie je na svete. Avšak, ak je váš pes počas túlenia pokojný a nevykazuje žiadne neprirodzené známky správania, vtedy sa pokojne objímajte ďalej.dievča objíma psíka.jpg
No a v neposlednom rade by sme mali myslieť aj na to, že aj naši štvornohí priatelia potrebujú odpočívať. Práve preto by sme im mali dopriať pokoj a zbytočne ich zo spánku neprebúdzať. Aj takýto obyčajný krok totiž môže u nášho chlpáča vzbudiť pocit nervozity a bezvýznamného strachu.