Na čo pozerať pri výbere osvetlenia do domácnosti

Výber správneho osvetlenia do domu alebo do https://refresher.cz/27435-10-nezvycajnych-ciest-s-ktorymi-sa-len-tak-lahko-nestretnete bytu nie je úplne jednoduchá vec. Mali by ste dopredu vedieť, na čo presne budú slúžiť jednotlivé miestnosti a čo presne plánujete robiť v ich jednotlivých kútoch. Zapálená lampa v tvare gule v tme.jpg

LED svetlá – áno či nie?
LED svetla sú dnes už úplne normálnou vecou. Nájdeme ich v podstate v každej domácnosti. Pýtate si, či sú vhodné do akejkoľvek miestnosti? Áno, nepochybne sú. Tak ako obyčajná žiarovka, aj tá LED, môže vyžarovať teplé, studené, červené alebo biele, alebo akékoľvek iné svetlo. Všetko závisí už od konkrétneho produktu, ktorý si kúpite.
WC a kúpeľňa
Výber svetla do týchto dvoch miestností by sa mal zamerať hlavne na funkčnú a bezpečnostnú stránku veci. V oboch miestnostiach narábame s vodou, no a tá, ako iste dobre viete, nie je dobrou kamarátkou s elektrinou. Navyše, v kúpeľni aj na toalete potrebujeme hlavne dostatočne silné osvetlenie. Preto sa radšej vyhýbajte rôznym dekoračným lampám a žiarovkám v teplých tónoch.
Spálňa a detská izba
Obe tieto miestnosti slúžia aj na spánok. Aby ste si ho nepokazili, mali by ste sa vyhýbať modrému svetlu. Ideálne je kombinované osvetlenie. Jedno na spanie a druhé na iné činnosti. Do detskej izby by ste nemali inštalovať vyslovene studené a biele svetlo. To sa môže nachádzať len nad pracovným stolom.
Obývacia izba
V obývačke pozeráme televíziu, sedíme s návštevami alebo len tak odpočívame s knihou v ruke. aj tu sa hodí mať viacero samostatných lámp. Hlavné osvetlenie by malo byť ladené do teplejších a tlmenejších farieb. Tie bodové, ktorými si osvetlíte napríklad kútik na čítanie, môžu byť o čosi belšie, studenšie a ostrejšie.Detail na bielu skrútenú žiarovku.jpg
Čo s chodbami?
V prípade chodieb a schodísk by ste nemali príliš vymýšľať. Vhodné je dostatočne silné svetlo, ku ktorému môžete pridať napríklad LED pásiky, ktorými olepíte schody, či zábradlia. Takéto doplnkové svetlo je veľmi praktické hlavne počas noci.