Smrť herečky

Herci sú ako špongie. Nasávajú charaktery svojich postáv a podľa toho ich aj hrajú. Zahrajú vám hocičo tak dôveryhodne, že neviete, či je to skutočnosť alebo to iba hrajú.
naťahujúca sa žena.jpg
Monika Potokárová zomrela v pondelok 25. novembra 2019. V sobotu 23. novembra ešte odohrala jednu divadelnú hru s Dianou Mórovou. A vyzerá to tak ako keby túto hru dohrávala ešte v pondelok, pretože hra sa volala Vedľajšie účinky, čo naráža na lieky. Týmito liekmi, ktoré sa spomínajú v danej inscenácii sú antidepresíva. Zaujímavá zhoda okolností, čo poviete? Práve Monika Potokárová hrala v tejto hre človeka, ktorý testuje nové antidepresívum. Je psychologickým pacientom. Naozaj na ňu vplývala táto hra depresívne? Za to, že musela hrať depresívneho človeka, tak sa ním aj stala? Alebo to malo byť len jej vrcholové dohranie danej hry? To sa už z nás nikto nedozvie, ale tieto konšpiračné teórie majú určite niečo do seba. Či už preto, že smrť si z nás len málokto vyberie dobrovoľne, väčšina z nás sa jej bojíme.

Nie je potom riskantné pre hercov hrávať takéto hry alebo roly? Nemala by to byť zakázané? Či, keď je človek dostatočne odolný, tak by to mal zvládnuť bez najmenších problémov? Kde bol potom problém v prípade tejto herečky?dve masky.png

Mala všetko. Milujúceho manžela, slávu, talent a bola mladá, mala celý život pred sebou. Len veľmi ťažko môžeme súdiť, prečo sa takto rozhodla. Možno naozaj potrebovala pomoc odborníkov, ktorá sa k nej nedostala. Už je neskoro. Ktovie, či pred jej smrťou neboli nejaké náznaky toho, že to chce urobiť. Či nemala nejaké také reči alebo to len v sebe dusila? Nechávala si svoje problémy pre seba? Ale aké problémy teda mala? Ovplyvnila ju až tak veľmi táto inscenácia? Je bezpečné, aby bola táto herečka teraz nahradená inou? Čo, keď sa to bude opakovať? Ale veď existuje veľa hier, kde sú depresívne postavy, ale ešte takáto spojitosť nebola dokázaná.