Objednajte si požiarne dvere a nedajte ohňu šancu

Stavby, ktoré sa navrhujú, musia mať vypracovaný projekt, no zároveň musia spĺňať aj požiarno-bezpečnostné predpisy, ktoré hovoria o tom, akú odolnosť musia všetky konštrukcie mať, aby odolávali rozširovaniu ohňa. Na svete sa výrobe takýchto konštrukcií venuje viacero výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné a certifikované riešenia protipožiarnych uzáverov. Jedným z týchto popredných výrobcov je ALUPROF so svojimi požiarnymi systémami.

fire-171229_1920

ALUPROF je spoločnosť, ktorá dodáva na stavby požiarne systémy, ktoré zahŕňajú protipožiarne uzávery, kam patria okná, dvere, steny alebo celé fasády. Ich výrobky spĺňajú prísne normy a majú certifikáty z renomovaných inštitúcií sveta. Sú to kvalitné, moderné protipoziarne-konstrukcie riešenia pre každý typ stavby, sú spoľahlivé a odolné. Protipožiarne uzávery, teda okná, požiarne dvere fasády či steny sa vyrábajú z hliníka, čo je v súčasnosti veľmi moderný, vysoko cenený a žiadaný materiál. Pre všetky spomínané prvky z hliníka je možné použiť jednoduché, ale aj izolačné zasklenie. Steny sú v systéme spolu s dverami s protipožiarnou odolnosťou, okrem nich je systém vybavený aj inými prvkami, napríklad špeciálnymi ohňovzdornými vložkami, kvalita skla a jeho odolnosť je samozrejmosť.

hinged-doors-2759495_640

Medzi moderné systémy vhodné pre výrobu stien a dverí s požiarnou odolnosťou patrí MB-78EI, ktorý umožňuje výrobu:

  • protipožiarnych dverí – odolnosť EI15 – EI90 (alt. dymotesné dvere)
  • protipožiarnych stien – odolnosť EI15 – EI90
  • protipožiarnych automatických dverí – odolnosť EI15 – EI30 (s pohonmi GEZE, certifikované)
  • požiarnych okien – odolnosť EI15 – EI90

Konštrukčná stavebná hĺbka systému je 78 milimetrov, použitý je 3-komorový hliníkový profil s prerušeným tepelným mostom a vybavený je aj špeciálnymi prvkami ako sú ohňovzdorné vložky. Ich úlohou je zaistiť požiarnu odolnosť až do triedy EI90.Vhodné sú pre jednoduché, ale aj izolačné zasklenie a rozsah skla je od 8 do 49 milimetrov. Celý systém bol potvrdený po odskúšaný v inštitúte IFT Rosenheim a zaručuje tak jeho vysoký stupeň protipožiarnej odolnosti.