Plešatý a na mizine


Pol milióna za pol roka!
Presne toľko odberateľov nazbieral britský cestovateľ, ktorý vystupuje ako Mr. Bald na svojom kanále Bald and Bankrupt, čo v preklade znamená „Plešatý a skrachovaný“. Preslávil sa cestovateľskými vlogmi, ktoré sú veľmi nahrubo zostrihané a predstavujú skôr akýsi záznam udalostí, než bežný vlog s efektnými zábermi a prelínačkami. Rozdiel je však v obsahu. Zatiaľ čo väčšina vloggerov cestuje na exotické destinácie, tak tento svojrázny Brit to zobral z opačného konca.

you tube.jpg
 
India ale aj Černobyľ
Jeho videa sú zo života bežných ľudí, z prostých občanov, ktorí žijú v slumoch indie, alebo o osamotených babkách z Bieloruska, hlboko uprostred lesa obklopeného radiáciou. Navštevuje miesta, ktoré by si málokto vybral ako dovolenkovú destináciu s celou rodinou. Je bežné, že stretne náhodných  ľudí a skončí s nimi opitý v rozpadnutej „chruščovke“ pri debatách o druhej svetovej vojne. Mr. Bald rozpráva po anglicky a s miestnými komunikuje po rusky, keďže valná väčšina videí je z Bieloruska, Moldavska a iných krajín východného bloku.
 
Ponuky z televízie
Na svojom instagrame tento tvorca prezradil, že už dostal niekoľko ponúk na natočenie televíznej relácie so sumami ako desať tisíc dolárov za diel, ale všetko odmietol. Chce vraj zachovať necenzurovaný obsah, ktorý mu internetová platforma umožňuje zdieľať. A práve tu, na internete, sa mu dostalo neuveriteľnej odozvy. Komentáre sú zaplavené chválami a nie je sa čomu diviť. Pri jeho videách totiž máte pocit, že ste tam,  spolu s ním, niekde na konci zeme.

plešatý muž.jpg
 
Je naozaj plešatý?
Mr. Bald, ktorý zásadne neprezrádza svoje skutočné meno je plešatý. V jednom videu povedal, že je aj naozaj na mizine. Že vraj veľa cestoval a nebol schopný udržať svoje podnikanie a musel vyhlásiť bankrot. Rozhodol sa, že bude cestovať naplno a vytvorí si Youtube kanál. Toto rozhodnutie sa mu oplatilo. V súčasnej dobe ma takmer 800 tisíc odberateľov a jeho najpozeranejšie videá majú milióny vzhliadnutí.