S LED žiarovkami si vyčarujete príjemnú atmosféru

Technológia s veľkým potenciálom, tak je označovaná LED technológia, ktorou sa vyrábajú osvetľovacie telesá súčasnosti. Ich nástup bol razantný, okamžite si získali dôveru zákazníkov a dnes ich už nahrádzame takmer všade. Predpoklady sa naplnili a LED technológia spolu s komponentmi sa stali ťahúňmi vo svojom segmente.

female-hands-holding-glowing-led-incandescent-bulbs-dark_168730-1029

Umelé osvetlenie je základným zdrojom svetla v kanceláriách, domácnostiach či na športoviskách alebo vonkajších priestoroch, v čase, keď už nemáme dostatok denného svetla. Pomáha nám dlhšie pracovať či sa zabávať. Zvykli sme si na to, že len čo šťukneme vypínačom, rozsvieti sa žiarovka a je svetlo! LED svetlá sa stali súčasťou života a dnes led žiarovky ich poznáme vo forme žiaroviek, panelov, trubíc, pásikov alebo reflektorov. Svietia vždy tam, kde to potrebujeme alebo chceme, pri práci, zábave, športe, nákupoch a podobne.

Nová technológia má oproti svojim predchodcom niekoľko výhod, najmä nízku spotrebu, porovnateľný výkon, nižšie náklady, ale vyššie počiatočné investície, no rýchlu návratnosť, dlhú životnosť a tiež priateľský vzťah k životnému prostrediu. Trh ponúka široké spektrum LED osvetľovacích telies, no žiarovky sa tešia popularite. K dispozícii sú v troch odtieňoch bielej farby, teplej, neutrálnej a studenej, typy žiaroviek, ktoré dokonalo nahradia tie predchádzajúce s päticami E14, E27, GU10, MR16 a G9, moderný systém DUAL-WHITE, farebné svetlo RGB a RGB-W žiaroviek a tiež retro edíciu pod názvom RETRO FILAMENT.

dve žiarovky

Diaľkový ovládač sprostredkúva možnosť zvoliť si paletu farieb a zmenu ich intenzity, stmievanie, a k tomu je potrebný systém DUAL-WHITE. RGB a RGB-W žiarovky zas dodávajú farebné osvetlenie v širokom spektre a priestor vďaka nim ožije farbami podľa momentálnej nálady. Bežne dostupné žiarovky so spomínanými päticami je možné bez problémov nahradiť LED žiarovkami, no a pre vyznávačov klasiky sú v ponuke žiarovky v tvare banky typu RETRO FILAMENT, takže pre každého niečo.