Sklenené dvere na mieru

Dvere ako také prešli od čias svojho „vzniku“ obrovským progresom. Od čias starovekého Egypta, kde mali význam skôr symbolický, cez Indiu, kde bol hlavným materiálom na výrobu dverí kameň, po staroveký Rím s dverami bronzovými, kde sa stretávame už aj so skladacími, zdvojenými a posuvnými dverami. Takisto nezaostávali ani starovekí Gréci, kde boli vynájdené už pokrokové automatické dvere.

Takže dvere sú s nami rovnako dlho ako svet sám. Začiatkom 20. storočia začala nastávať zmena v použitých materiáloch na ich výrobu. Svoju dôležitosť začali naberať nielen tie vonkajšie, exteriérové, ale aj tie vnútorné. Postupom času ľudia zistili, že sú to práve dvere, ktoré dokážu miestnosť oživiť, presvetliť a opticky zväčšiť.

mirror-3672873_960_720

A toto majú za úlohu práve sklenené dvere. Moderné a elegantné, ktoré dokážu dať každej miestnosti úplne nový šmrnc. Tým že sa cez ne môže svetlo voľne šíriť ju opticky zväčšia, dodajú každej miestnosti nečakaný štýl a eleganciu. Každá miestnosť je iná, preto z technického hľadiska sú najideálnejším riešením sklenené dvere na mieru. Vyrobíme Vám ich presne podľa Vašich požiadaviek a Vašich parametrových možností. Bezpečnosť je pre nás najdôležitejšia, preto na ich výrobu používame kalené bezpečnostné sklo, prípadne aj kaleno-lepené sklo v čírom alebo pieskovanom prevedení väčšinou hrúbky 8 mm. Celý povrch tvorí sklo, doplnené o štýlové kovanie. Na všetky sklenené dvere sa dajú vyhotoviť individuálne vzory alebo motívy vytvorené pieskovaním, lepením grafickej fólie či priamou tlačou na sklo.

ice-1869263_960_720

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, ideálna je konzultácia ešte pred začiatkom stavebných prác, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám už pri samotnej montáži. Ak sa neviete rozhodnúť, prípadne máte akékoľvek otázky, radi Vám ich s našim odborným a profesionálnym prístupom zodpovieme a vypracujeme cenovú ponuku presne podľa Vašich požiadaviek. Neváhejte nás kontaktovat.