Upchatá kanalizácia? Žiaden problém.

Pri prvých väčších dažďoch začína byť situácia so zanedbanou kanalizáciou opäť naliehavá. Tento problém sa netýka jedného kanála ale mnohých a ich upchatie nám poskytuje v lepšom prípade nutnú pár minútovú obchádzku, v tom horšom prípade bojujeme doslova o život.

Čo sa to v tom kanáli vlastne deje?

upchaty kanal

Koncom septembra či začiatkom októbra, kedy sa letné teplé dni preklápajú do jesenných chladných dní, nás nemilo privíta sanitačný stav kanalizácie. A nie je to otázka toho jedného kanála pred bytovkou, domom, či v strede ulice. Týka sa to mnohých a sú všade okolo vás. Ak nie je o nich počas roka dobre a včas postarané, dajú nám to vedieť. Pri výdatných a dlhých dažďoch má aj priechodný kanál problém s odvádzaním dažďovej vody ale čo ten upchatý? Potom vám už boj o život vášho motorizovaného miláčika nepríde taký nepravdepodobný. Veď kto nepočul či nezažil splav autom pod známym podjazdom vo Vrakuni v Bratislave, ten nevie čo je poriadny adrenalínový šport.

Kanál upchatý lístím, rúškami, plastovými fľašami a ktovie čím všetkým, sa nevie sám vyčistiť, túto funkciu skutočne nemá. Tá sa musí uskutočniť mechanicky.

Zakrtkujme si!

Každý problém má riešenie a prvé čo hľadáte, či ste majiteľ upchatého kanála, domovej kanalizácie alebo bytového sifónu, sú odborníci, ktorí vedia ihneď prísť a to za rozumnú cenu. Aj vás zaujíma ako sa pohybuje cena krtkovanie Bratislava? Určite nájdete veľa firiem s dobrými cenami, ale to, čo môže prekvapiť, je cena za výjazd. O koľko sa vám cena samotnej služby predraží? Určite sa aj vám stalo, že pán opravár vám prišiel opraviť upchatý odtok a samotná cena výjazdu bola nakoniec drahšia ako samotné krtkovanie.

Všímajte si v portfóliu firmy komplexnosť ich ponuky, čím špecifickejšia ponuka služieb, tým väčší predpoklad ozajstnej odbornosti danej firmy a ich zamestnancov. Recenzie známejších subjektov je výhodou.

umyvadlo

Keď voda opäť odteká, ulož si kontakt

Kanál, sifón či potrubie a pocit, keď voda konečne tečie správnym smerom rovnako sa aj váš život vracia späť do starých koľají. Nebuďte prekvapení, keď urgentnú situáciu budete musieť riešiť v nedeľu večer, piatok poobede, v sviatok, na vaše narodeniny, počas pôrodu, počas skúškového obdobia, počas kľúčovej konferencie kde prednášate, na pláži počas vášho prvého dňa na dovolenke, po prípade rovno v letiskovej hale čakajúc na odlet do vytúženej destinácie. Oplatí sa mať svojich „dvorných“ opravárov, na ktorých je vždy spoľahnutie a vy nemusíte riešiť urgentné sanitačné trampoty vystresovaní a zúfalí. Stačí si v telefóne uložiť kontakt na tých správnych.