Značka audi predstavila svetu nový elektrický terénny automobil

Audi doteraz nebolala značka, s ktorou by sa spájali dobrodružstva v teréne. Ale to nezabránili automobilovke predstaviť na autosalóne vo Frankfurte predstaviť ich nový model The Audi Al: Trial.
The Al: Trial je štvrtá v rade autonómnych konceptov spoločnosti Audi, predchadzajúce bolo Audi Al: Con, Al: Me a Al: Race. Znázorňuje koncept typu veľkého robustného auta s 22 palcovými kolesami a výkonnou batériou so 400 až 500 kilometrami v teréne, s obrovským čelným sklom, telefónnym portom na stĺpiku riadenia. Automobil ponúka aj autonómne schopnosti úrovne 4 na ceste, čo znamená, že vozidlo sa môže riadiť v rámci vymedzenej zemepisnej oblasti.Auto Audi.jpg
Hnacia sústava Al: Trial pozostáva zo štyroch elektrických motorov s výkonom 320 kilowattov a maximálnym krútiacim momentom 1000 Newton metrov. To by malo byť viac ako dosť na strmí kopec alebo na kopec štrku po nespevnej, nestabilne neupravenej ceste.
Samoriadiaci systém vozidla sa nemusí používať výlučne len v neupravenom teréne mimo vyťaženej cesty, ale ponúka väčší zážitok z jazdy aj v prírodnom prostredí.
Údaje o hodnotách trenia a sklzu, pozdĺžnom a priečnom zrýchlení poskytujú elektronike všetky potrebné parametre potrebné na optimalizáciu stability pohonu.
Namiesto konvenčných diaľkových svetiel je Audi vybavené celkom piatimi bezhrotovymi trojuholníkovými elektricky ovládanými robotmi s integrovanými maticovými LED prvkami. Sú schopné pristávať na strešnom nosiči alebo priamo na streche vozidla na induktívne nabíjacie prvky.Terénne auto.jpg
Lietajúcimi predmetmi sú svetlá Audi Light Pathfinders, ktoré generujú svoj vztlak. Vďaka svojej výrazne ľahkej konštrukcii môžu lietať, spotrebujú pomerne málo energie v procese a osvetľujú cestu vpred, čím úplne vymieňajú svetlomety. Ak je potrebné, palubné kamery generujú obraz videa, ktorý je možný preniesť na displej pred vodičom prostredníctvom Wi-fi, čím sa Pathfinders premenia na oči na oblohe.
Možno sú roboti lietajúci pred vozidlom, ktorý osvetľujú cestu, extravagantný a nepraktický, ale treba sa odlíšiť od masy a od iných elektrických vozidiel a iných terénnych áut. Ale je zároveň skvelé mať terénne elektrické auto s robotmi na svetlomety. Voľba je pre každého vybrať si, čo mu je najsympatickejšie.