Najlepšie múzeá v Londýne

Pozreli sme sa na všetky múzeá v Londýne a vybrali sme tie najzaujímavejšie. Vstupy sú v celom Spojenom kráľovstve zadarmo takže neváhajte a využite príležitosť vidieť a dozvedieť sa niečo nové.

britské muzeum

1. Britské múzeum
Obsahuje zbierku artefaktov z celého sveta.
2. Prírodovedné múzeum
Prejdite sa po nádherných priestoroch Prírodovedného múzea, kde nájdete dokonca model modrej veľryby.
3. Národná galéria
Vyskytuje sa tu viac ako 2000 obrazov od stredoveku do 20. storočia. Nachádza sa kúsok od Big Benu a nájdete v nej diela západoeurópskych majstrov ako sú Da Vinci, Botticelli, Caravaggio a Van Gogh.

muzeum

4. Múzeum vedy
Toto interaktívne múzeum má viac ako 15 000 exponátov a medzi najzaujímavejšie patrí Stephensonova raketa.
5. Viktóriine a Albertovo múzeum
Vyskytuje sa tu jedna z najväčších zbierok umeleckých exponátov, presnejšie je tu 2,3 milióna dizajnérskych kúskov vrátane módnych kúskov, nábytku, sôch, fotografii, šperkov a iných.
6. Tate Modern
Tu máte možnosť vidieť ako bola elektráreň transformovaná do centra. Nachádzajú sa tu svetoznáme obrazy, fotografie a predstavenia, dokonca je tu i kaviareň ktorá poskytuje úžasný výhľad na rieku.

7. Imperial War Museum
Históriu modernej vojny máte možnosť zažiť v tejto budove. Obsahuje exponáty od prvej svetovej vojny až po súčasnosť.
8. Múzeum a záhrady Horniman
Ak túžite vidieť nezvyčajné miesto plné hudobných nástrojov, antropológie a prírodnej histórie nevynechajte návštevu tohto miesta.
9. Národné námorné múzeum
Nachádza sa v historickom námornom miesto Greenwich, kde nájdeme exponáty od námorných bitiek až po prieskumné expedície a taktiež  staroveké mapy a modely lodí.
10. Múzeum detstva
Návšteva Múzea detstva z vás spraví na jeden deň znovu dieťa. Pozrite sa na širokú zbierku detských predmetov od šesťdesiatych rokov do súčasnosti: hračky, hry, bábiky a ďalšie.