Nenásytný svet

Viem, že veľa ľudí z nás by najradšej žilo v mieri a na zbrojenie nechceme ani pomyslieť. No je táto myšlienka vhodná pre svetové mocnosti?
Zoberme si fakt, keby také Rusko alebo USA vyhodili všetky zbrane a zrušili vojsko i výrobu zbraní. Myslím si, že je pravdepodobné, že by ich iná mocnosť ihneď násilne obsadila za účelom obohatenia svojej ekonomiky a zvýšenia svojej moci nad svetom.
výbuch u Sochy svobody
Keby taká Amerika obsadila a kolonizovala také Rusko za účelom „boja za demokraciu“, tak by vznikla superveľmoc, ktorá by bola určite najvplyvnejšia, najsilnejšia a porúčala by celému svetu. No nechala by si niektorá svetová veľmoc toto újsť? Myslím si, že by tú druhú určite obsadila, možno nenásilným spôsobom, no každopádne by jej začala porúčať a to tak, aby z tej krajiny ťažila hlavne vo svoj ekonomický prospech.
město Ameriky
•        Presne podľa vzoru, ktorý nastal počas druhej svetovej vojny. Silné štáty začali zbrojiť, prijali fašizmus a obsadili tie slabšie štáty. S jednoduchým oddôvednením, že na to majú právo. Ak by im to právo niekto bral, tak ho rozbombardujú. Uprednostnia finančný blahobyt svojho národa pred tým cudzím. Z tohto obdobia teda vieme, že Japonsko obsadilo Čínu. Vznikla ázijská veľmoc, ktorá si brúsila zuby i na vtedy menšiu veľmoc USA. Takto obsadili americký Pearl Harbor. Vyzbrojené štáty ľahko obsadili tie bezbrannejšie a to buď bez násilia alebo násilne. Každopádne ich obsadili a chceli ich vykorisťovať v svoj ekonomický prospech. A samozrejme to platilo pre Nemecko, ktoré takto obsadilo všetky susedné európske štáty.
bomby nechte doma
Teda je to takým paradoxom, že vlastne zbrojením sa bráni mier. Vyznie to hlúpo, no je to zrejme tak. Od ekonomiky sa totiž rozvíja existencia a rast štátov a obsadením druhého štátu by ekonomika toho štátu určite vystúpila smerom nahor. To však nie je fér voči tým bezbrannejším. To však nič nemení na tom, že si myslím, že bez zbrojenia by jedna veľmoc ihneď obsadila druhú.