Trávte čas so svojím dieťaťom

Vždy som chcel mať nejakú vec spoločnú so svojím otcom.Boli sme tak veľmi rozdielni, až sa mi tomu nechcelo nikdy veriť. Viem, že je to normálne, že niektoré deti absolútne nemajú so svojimi rodičmi spoločnú reč, no ja som chcel mať aspoň niečo. Minimum, na čo by som mohol spomínať, keď budem starší alebo, keď tu môj otec už nebude. Človeku napadnú rôzne veci, no ja som si dal záväzok, že so svojimi deťmi budem tráviť čo najviac času. Pretože môj otec mi to nesplnil. Buď mal veľa práce, alebo sa jednoducho tváril, že má niečo dôležitejšie, ako je jeho syn. A práve z toho dôvodu som sa zaprisahal, že čas s mojimi deťmi bude ten najdôležitejší.

rybaření

Zhodou náhod sa mi narodil syn. Viac detí sme s mojou manželkou nemali a prišlo mi to ako znamenie, že môžem napraviť to, čo sa môjmu otcovi nepodarilo. Lenže nastal problém, ktorého som sa obával. Ani ja som so svojím synom nemal vôbec nič spoločné. Trápilo ma to? Áno a veľmi. Dal som si predsa nejaký sľub. Na základe toho som si povedal, že musím urobiť všetko preto, aby som nám obom našiel spoločnú záľubu, ktorá nás bude napĺňať, nech sa bude diať čokoľvek.
Začal som nad tým rozmýšľať.

rybářská loď

Dlho som nevedel na nič prísť, no nakoniec mi to došlo. Najlepšie bude, keď začneme chodiť na ryby. Nakúpil som nám návnady, udice a rôzne iné veci a čakal som, ako môj syn zareaguje. Spočiatku bol veľmi skeptický. Nemyslel si, že sa bude vedieť na brehu rybníka nejako zabaviť. No postupom času ho to naše spoločné vysedávanie začalo priam neuveriteľne baviť. Dlho sme sa rozprávali o rôznych veciach, ktoré ho trápia, o jeho cieľoch do budúcna a ja som sa nezmohol na nič iné, len na úsmev. Dúfam, že aj on si so svojím synom vytvorí nejakú tradíciu. Možno budú tiež chodiť na ryby. Človek predsa nikdy nevie.